Co vše Disneyland Paříž nabízí?

Obrázek vstupní brány do Disneylandu PařížNabídka parku, který se rozkládá na 566,560 m2, je opravdu rozsáhlá a ne nadarmo se doporučuje na místě strávit minimálně dva celé dny. Jinak nemáte šanci absolvovat alespoň velkou část toho, co vás ze světa Disney zajímá. Pokud se rozhodnete dvoudenní výlet akceptovat, je ideální využít služeb zdejších hotelů. Ty se nachází přímo v areálu a hosté jsou osvobozeni od placení vstupného.

Obrázek Lvího králeHotely jsou ale jen okrajovou částí toho zajímavého, co areál nabízí. Většina návštěvníků přijíždí kvůli pěti rozsáhlým tématickým světům. Jedná se o pět charakterově odlišných oblastí, přičemž většina výjevů je známá právě z Disney příběhů. Malé děti jistě nalákají početné atrakce, dráhy a jiné adrenalinové zážitky. Ty jsou samozřejmě rozděleny podle věku účastníků, tudíž si svou trochu najdou jak dospělí, školáci tak i rodiny s dětmi dohromady (jako příklad je možné uvést atrakci s tématikou známých Pirátů z Karibiku).

Aby nebyly věci kolem vás jen statického charakteru, bude to světem Disney žít i na ulicích . Právě při přechodu mezi atrakcemi bude možné potkat známé postavičky jako je například Mickey Mouse v nadlidské podobě a třeba se s nimi i vyfotografovat. Téměř každým dnem navíc park září různými průvody známých postav či nacvičenými představeními, jež se mohou v mžiku strhnout v obří party.

Nejlepší atrakce v Disneylandu Paříž

It's a small world

Obrázek z atrakce It's a small worldAtrakce spojená s trochu infantilní dětskou písničkou It’s a small world, kterou z hlavy nedostanete po zbytek návštěvy a pobrukovat si ji budete možná i týden poté. Chytlavá melodie ale není vše, čeho se zde dočkáte. Samozřejmostí je výlet skrze celou budovu na malé lodičce a to přes několik samostatných atrakcí jako je třeba The Hello Room, kde budete pozdraveni v několika světových jazycích. Následuje řada oblastí zasvěcených kultuře daného kontinentu vždy s vlastní písničkou zpívanou v jazyce z oné oblasti (například za Asii si vyslechnete píseň v čínštině).

Space Mountain: Mission 2

Obrázek atrakce Space Mountain: Mission 2Ona dvojka za názvem nenaznačuje nic jiného, než že jde o unikátní konverzi Mission 1 vytvořenou speciálně pro pařížský park. Změny jsou ale vesměs pouze estetického charakteru (kupříkladu ve videu promítaném v určité fázi). Jinak jde o horskou dráhu s vesmírnou tématikou obsahující jedno velké stoupání a následný sjezd o rychlosti dosahující až 68 km/h – takže nic pro slabé povahy. Aby se atrakce držela tématu, jsou i jednotlivé vláčky zpracované do podoby rakety, přičemž do jednoho vláčku lze zapojit až šest takových raket.

Big Thunder Mountain

Obrázek atrakce Big ThunderNarozdíl od divokých horských drah je Big Thunder Mountain atrakce, na kterou mohou s menším dítětem s klidem vstoupit i jeho rodiče. I když se železnice o pěti vláčcích v jednom místě může rozjet až do 57 km/h, jde o klidnější atrakci. Celé okolí je přepracováno do podoby opuštěného dolu z doby konce devatenáctého století. Tomu odpovídá i sama lokomotiva mocně vyfukující páru, přičemž navodit dojem dané doby se snaží i hudba a zvuky v okolí, nejen samotné scenérie.

Pirates of the Caribbean

Obrázek Water Skull (Vodní lebka)Stejně temná jako pověst pirátů z Karibiku je i tématická atrakce nazvaná podle známého filmu. Okolní kulisy mají za úkol budit dojem New Orleans a to v době před Občanskou válkou. Dopravu zajišťují lodě, z jejichž paluby si užijete vše, co k atmosféře takového pirátského prostředí patří – výstřely z děl, hořící budovy ap. Ze všech podobných atrakcí na světě jediný ten v EuroDisneylandu neobsahuje jedinou postavu ze známého filmového zpracování – fanoušci tedy možná budou trochu zklamaní.

Buzz Lightyear Laser Blast

Obrázek atrakce Buzz Lightyear Laser BlastI když to z názvu není tolik patrné, tato dráha se inspiruje v úspěšném filmu od Disney/Pixaru, Toy Story 2. Oživlá armáda hraček se v celé své kráse představuje v celé příběhové sérii, kde samozřejmě nechybí ani tak známé postavy jako je Buzz Rakeťák. Součástí je i neustále vylepšovaná akční hra, která v roce 2005 dostala novou podobu. Nyní se akce mohou vedle návštěvníků účastnit také ostatní po internetu, přičemž vše je propojené dohromady.>>> >> Zájezdy do Disneylandu od 4900 Kč, vyberte si <<<