Turistické informace týkající se Disneylandu Paříž

Obrázek dýňového muže Pokud nechcete využít služeb Eurovíkendu, kde je vše prakticky bez práce a do parku vás doveze sama cestovka, rozhodli jste se nejspíše do místa EuroDisneylandu v Marne-la-Vallée dorazit na vlastní pěst. Pokud trávíte dovolenou v Paříži, je park pro vás snadno dostupný – řečí čísel je to 32 km od centra hlavního města Paříže, pouhých 5 km od jeho předměstí. V tomto případě je nejlepší využít služeb nadzemní dráhy RER (linka A4). Pokud vystoupíte ve stanici Marne-la-Vallée Chessy/Disneyland, nacházíte se prakticky přímo před parkem.

Jestliže vaše kroky ve Francii míjí Paříž a míří pouze do parku, není problém se k němu dopravit přímo z letiště. V takovém případě bude třeba využít možná trochu méně pohodlného autobusu označeného nápisem Disneyland (za jízdenku bude třeba zaplatit rovných 14 euro). No a výstupní stanice se taktéž jmenuje Disneyland, tudíž nemají ani cizinci problém s její identifikací.

Letecká doprava je stále poměrně drahá a pokud z České republiky vyjíždí celá rodina, bude pro ně výhodnější využít vlastní auto a dojet až na místo. V takovém případě je nutné najet na dálnici A4 směrem Paříž a využít výjezd označený číslem 14. Následně je nutné ještě jednou odbočit, cedulka je ale označena logem Mickey Mouse, aby ji snad natěšení turisté nepřehlédli.>>> >> Zájezdy do Disneylandu od 4900 Kč, vyberte si <<<